Vše pro bojové umění a sporty
+420 226 205 440
Zpět na homepage

Chrániče holení je zařízení běžně používané v různých sportech, jako je fotbal, baseball, mimo jiné i bojová umění. Holenní chrániče chrání před širokou škálou velmi vážných zranění nohou. Chrániče jsou vyrobeny z různých materiálů – kůže a polyuretan, oba jsou vyplněny tuhou pěnovou gumou, chránící před nárazy.
Holeně jsou velmi vystaveny riziku zranění, protože leží přímo pod kůží a postrádají tak polstrování svaly. Nárazy na holeně jsou proto více náchylné ke zranění, ne zřídka i zlomeninám. Taková zranění jsou vždy velmi bolestivá, protože periosteum (tenká membrána na povrchu kostí), je receptor bolesti.
V bojových uměních je využíván téměř ve všech druzích, kde se k útoku používají kopy – např. kickbox, thajský box, MMA. Jedná se o chránič, který je nejčastěji k holeni připoután zadem přes lýtko páskami. Nekončí však u kotníků, jako např. u fotbalu, ale pokračuje dále přes nárt, neboť při zápasu se kope holeněmi i nárty.

Chrániče holení naleznete ZDE
 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies

Přihlásit
Registrovat
Zapomněl jsem heslo

Zapomenuté heslo
AHOJ