Určení: Boxerské rukavice pro bojové sporty KICKBOX, KARATE, TAEKWONDO a podobné. Bojové sporty mohou být nebezpečné a silné údery mohou způsobit závažné zranění i v případě použití boxerských rukavic.

Upozornění: Boxerské rukavice nemohou poskytnout úplnou ochranu před poraněním.

Tab. velikostí: Označení 10 oz, 12 oz, 14 oz, 16 oz

Velikost rukavice uvnitř je jednotná pro všechny typy. Záleží na výrobci, zdali vyrábí rukavice těsnější, nebo volnější. Velikost oz značí pouze váhu, a tudíž i velikost výplně.

Popis: Boxerské rukavice nasaďte na ruce. Dle vzhledu rukavice a ušití jednoduše poznáte, zdali je rukavice pravá nebo levá. Poté utáhněte suchý zip nebo sešněrujte šňůrky, jsou-li místo suchého zipu.

Skladování a životnost: Chránič by měl být skladován v suchých podmínkách v prostředí bez působení stálého slunečního záření nebo vysokých teplot. V případě poškození nebo patrného snížení účinnosti chrániče je třeba jej vyřadit.

Údržba: Chránič neprat v pračce, po každém použití jej pouze očistit z vnější strany vlhkým hadříkem nebo houbičkou a usušit v podmínkách normálního prostředí. Před dalším použitím musí být boxerské rukavice zcela vyschlé.

Materiál: Kůže, Syntetická kůže, Kůže/Syntetická kůže