Určení: Boxerské rukavice pro bojové sporty KICKBOX, KARATE, TAEKWONDO a podobné. Bojové sporty mohou být nebezpečné a silné údery mohou způsobit závažné zranění i v případě použití boxerských rukavic.

Upozornění: Boxerské rukavice nemohou poskytnout úplnou ochranu před poraněním.

Tab. velikostí: Označení 6 oz, 8 oz, 10 oz, 12 oz, 14 oz, 16 oz

Velikost rukavice uvnitř je jednotná pro všechny typy. Záleží na výrobci, zdali vyrábí rukavice těsnější, nebo volnější. Velikost oz značí pouze váhu, a tudíž i velikost výplně.

Popis: Boxerské rukavice nasaďte na ruce. Dle vzhledu rukavice a ušití jednoduše poznáte, zdali je rukavice pravá nebo levá. Poté utáhněte suchý zip nebo sešněrujte šňůrky, jsou-li místo suchého zipu.

Skladování a životnost: Chránič by měl být skladován v suchých podmínkách v prostředí bez působení stálého slunečního záření nebo vysokých teplot. V případě poškození nebo patrného snížení účinnosti chrániče je třeba jej vyřadit.

Údržba: Chránič neprat v pračce, po každém použití jej pouze očistit z vnější strany vlhkým hadříkem nebo houbičkou a zcela usušit v podmínkách normálního prostředí. Před dalším použitím musí být boxerské rukavice zcela vyschlé.

Materiál: Kůže, Syntetická kůže, Kůže/Syntetická kůže