Kung fu

Kung fu – drsné a oblíbené bojové umění s dlouholetou tradicí. Název „kung“ symbolizuje dokončení a snahu, pojem „fu“ představuje člověka a jeho cíl. Počátky tohoto sportu jsou přikládány Číně, což ovšem není zcela přesné, jelikož názvem kung fu číňané označují jakékoli umění. Bojovník kung fu musí projít dlouhou cestou, která vede k poznání sebe sama. A to jak po fyzické, tak i po psychické stránce bojovníka. Zápasník kung fu může využít různých zbraní, jako je např. meč, kopí či šavle. 

Principy „Kung fu“

Bojovník kung fu musí být nejen ve správné duševní rovnováze, ale mel by také přesně ovládat své tělo. Důležitý je správný postoj a držení těla. Při samotném zápasu bojovník nosí speciální oblek na kung fu, který mu umožňuje volný pohyb.

Principy „Kung fu“ jsou zaměřeny například na:

  • přímé držení hlavy,
  • uvolněný sval v temeni,
  • pevné a ohebné zápěstí,
  • odolná chodidla,
  • či přímý pohled.

Kung fu představuje propracovaný komplex, při kterém dochází k propojení filozofie, zdraví i bojových sportů, což vede k lepší kondici a sladění těla i ducha. Bojovník kung fu získá zdravou mysl i tělo. Cvičením se zápasníkovi zlepší srdeční, dýchací i cévní ústrojí, pozitivně ovlivní kosterní i zažívací systém, přísun energie i relaxaci organismu.

Párové přetlačování

Párové přetlačování je typickou ukázkou vnitřní síly zápasníků, kteří se během něj snaží překonat nejen soupeře, ale i sama sebe. Tato forma souboje je tak skvělým tréninkem k sebeovládání a ke koncentraci energie.

Bojovníci se po jeho celou dobu drží za ruce, vnímají vzájemný kontakt dlaní a dotyk kůže, přičemž se snaží protivníka přetlačit. Vítěz přetlačování tak ovládne nejen samotný zápas, ale především dosáhne nebývalé vnitřní síly.

Ať už jsi amatér či profík, díky kung fu zlepšíš svou fyzičku a dostaneš se do psychické pohody.

Mohlo by vás zajímat